Przejdź do głównej zawartości

Gdzie mieszka sztuka?

 

W tym tygodniu dzieci dowiedziały się: 

− co to jest sztuka i kim jest artysta 

− jakie zasady obowiązują w kinie, muzeum, filharmonii, teatrze

− jakie są gatunki filmów i przedstawień teatralnych 

− jak bawić się w teatr i jak zrobić sylwety przedstawiające bohaterów baśni 

− jakie przedmioty można zobaczyć w muzeum 

− co przedstawiają obrazy wybranych malarzy 

− jak odróżnić portret od pejzażu i martwej natury 

 − do czego można wykorzystać wyobraźnię 

− jakie narzędzia w swojej pracy wykorzystuje malarz.

Dzieci brały udział w warsztatach muzycznych pt.: Zabawy z dźwiękiem", obejrzały fragmenty filmu przyrodniczego o rafie koralowej, "bawiły się kolorami" za pomocą mleka, flamastrów, lodowych kostek z barwnikami spożywczymi. Odbyły również wirtualny spacer po muzeach oraz wielu innych aktywnościach związanych z tematem.OSTATNIO CZYTANE

Święto Rodziny u Krasnoludków

  Dzisiaj w Krasnalach odbyła się ważna uroczystość, jaką jest Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały kochanym rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Nie zabrakło tańców oraz śpiewów z rodzicami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, aby móc dalej świętować. Na twarzach zarówno rodziców, jak i dzieci dostrzec można było uśmiechy, a także momenty wzruszenia! Drodzy Rodzice, Życzymy Wam spokoju ducha, harmonii w życiu!  Mnóstwa odwagi, radości i  jeszcze więcej cierpliwości :)

Wizyta w salonie kosmetycznym

Jadłospis 13-17.05.2024

  13-17.05.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Kakao, herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, rzodkiewkowym twaro ż kiem ,   szczypiorkiem i   zielonym ogórkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa pomidorowa z ry ż em, zrazik mielony, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z marchewk ą , jabłkiem, zielon ą pietruszk ą i jogurtem naturalnym, napój wi ś niowy   Podwieczorek:   Budy ń malinowy z sokiem owocowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, sałat ą masłow ą , szynk ą drobiow ą i pomidorem malinowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa z czerwonej soczewicy, risotto wieprzowe z warzywami, napój owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa ( arbuz, gruszka, winogrono), woda   (alergeny:   seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem truskawkowy