Przejdź do głównej zawartości

Gdzie mieszka sztuka?

 

W tym tygodniu dzieci dowiedziały się: 

− co to jest sztuka i kim jest artysta 

− jakie zasady obowiązują w kinie, muzeum, filharmonii, teatrze

− jakie są gatunki filmów i przedstawień teatralnych 

− jak bawić się w teatr i jak zrobić sylwety przedstawiające bohaterów baśni 

− jakie przedmioty można zobaczyć w muzeum 

− co przedstawiają obrazy wybranych malarzy 

− jak odróżnić portret od pejzażu i martwej natury 

 − do czego można wykorzystać wyobraźnię 

− jakie narzędzia w swojej pracy wykorzystuje malarz.

Dzieci brały udział w warsztatach muzycznych pt.: Zabawy z dźwiękiem", obejrzały fragmenty filmu przyrodniczego o rafie koralowej, "bawiły się kolorami" za pomocą mleka, flamastrów, lodowych kostek z barwnikami spożywczymi. Odbyły również wirtualny spacer po muzeach oraz wielu innych aktywnościach związanych z tematem.OSTATNIO CZYTANE

Dzień Babci i Dziadka u Krasnoludków

 Dzisiaj odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka 😊 Dzieci podczas części artystycznej zaprezentowały piosenki oraz poznane tańce. Babcie oraz dziadkowie również musieli wykazać się niemałymi umiejętnościami tanecznymi podczas wyzwania przygotowanego przez dzieciaczki.  Po występach przyszedł czas na poczęstunek. Nie zabrakło wspólnych zdjęć :)  Dziękujemy bardzo za przybycie :) 

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice!  😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż.  🌷  przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30.  🌸 Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast  😉 Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ).  😉 Miłego weekendu!  😉 😁

Dzień Babci i Dziadka u Miśków