Przejdź do głównej zawartości

Gdzie mieszka sztuka?

 

W tym tygodniu dzieci dowiedziały się: 

− co to jest sztuka i kim jest artysta 

− jakie zasady obowiązują w kinie, muzeum, filharmonii, teatrze

− jakie są gatunki filmów i przedstawień teatralnych 

− jak bawić się w teatr i jak zrobić sylwety przedstawiające bohaterów baśni 

− jakie przedmioty można zobaczyć w muzeum 

− co przedstawiają obrazy wybranych malarzy 

− jak odróżnić portret od pejzażu i martwej natury 

 − do czego można wykorzystać wyobraźnię 

− jakie narzędzia w swojej pracy wykorzystuje malarz.

Dzieci brały udział w warsztatach muzycznych pt.: Zabawy z dźwiękiem", obejrzały fragmenty filmu przyrodniczego o rafie koralowej, "bawiły się kolorami" za pomocą mleka, flamastrów, lodowych kostek z barwnikami spożywczymi. Odbyły również wirtualny spacer po muzeach oraz wielu innych aktywnościach związanych z tematem.OSTATNIO CZYTANE

Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

 

Tydzień z dinozaurami

 

Jadłospis 27.02-03.03.2023 r.

  27.02.-03.03.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,   białym serkiem kanapkowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Zupa ogórkowa , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie: Naworka- polewka , h erbata mi ę towa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ś ródziemnomorska , kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, ziemniaki puree ,   sok owocowy Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata   koperkowa II ś niadanie: Gruszka, woda Obiad: Kalafiorowy krem, parówka w sosie greckim, z