Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 03-07.04.2023 r.

 

           03-07.04.2023  r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem

i tuńczykiem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z ry
żem, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka owocowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka

z masełkiem, sałatą rukola, żółtym serem i pomidorem

II śniadanie:  Marchewkowe paluszki , woda

Obiad : Zupa selerowa z ziemniakami, karkówka z warzywami, kasza bul gur,  sok owocowy

Podwieczorek: Palemka owocowa (banan, gruszka, winogrono, …)

(alergeny: mleko, seler, gluten,  jaja)

Środa:

I śniadanie: „ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Herbata zwykła z miodem i cytryną, chleb pszenny i razowy z masełkiem, parówka parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane

 II śniadanie : jabłko, woda

Obiad: Żurek  białą kiełbasą i jajkiem, bułka pszenna,  sok owocowy

Podwieczorek:  Babeczka wielkanocna,  herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  polędwica drobiową

 i ogórkiem zielonym

II śniadanie : jabłko, woda

Obiad: Kurczak w rękawie, ziemniaki puree, surówka z modrej kapusty, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka wiśniowa

 (alergeny:  seler, gluten, mleko)

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka z  makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Marchewkowy krem,  GZIK-ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym,

 sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: mleko,  ryba, seler, gluten)

 

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka