Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 20-24.03.2023 r.

 

   20-24.03.2023 r.

Poniedziałek

I śniadanie: Herbata imbirowa,

chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad:
Zupa brokułowa z kaszką, GZIK – ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym,

sok owocowy

Podwieczorek: :  Gorąca czekolada, ciasteczko owsiane bez cukru

 (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, kiełbaską krakowską, ogórkiem  zielonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kapuśniak z kiszonej kapusty,  sztuka mięsa w sosie własnym, kasza Kus Kus,

sałatka grecka, sok owocowy

Podwieczorek: Pieczywo wasa pasztetem drobiowo-pomidorowym, herbata ziołowa

 (alergeny:  seler, gluten, mleko)

 Środa:

I śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Krem z czerwonej soczewicy, zrazik rybny, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty

z marchewką, natką pietruszki  i olejem

Podwieczorek: Sałatka owocowa: gruszka, banan, pomarańczko

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

 

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata owocowa, hot-dog z ketchupem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem, kotlet drobiowy, ziemniaki, surówka z marchewki i jabłka

 jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa,

 bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pastą z jajka, twarogu, czerwonej papryki

 i natki pietruszki, z ogórkiem konserwowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa ogórkowa, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, sok owocowy   

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

 

 

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :