Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

Dnia 16  marca Grupa Krasnali i Misiów pojechała na wycieczkę do Kluczewa do „Starej Chaty u Kowala”. Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof, który w Kuźni zaprezentował tajniki kowalstwa. Przedszkolaki zobaczyły jak powstaje podkowa, poznały znaczenie przysłowia: „kuj żelazo póki gorące”.  Dzieci dowiedziały się także jak wygląda przędzenie wełny oraz z czego powstaje masło.  Największą atrakcją okazało się spotkanie z zwierzętami gospodarskimi: krową o imieniu Mucia, kozami, króliczkami. Równie wspaniałą atrakcją okazały się przejazd bryczką, samkowite przekąski  i zabawy na świeżym powietrzu.

Święto Rodziny u Krasnoludków

Dzisiaj w Krasnalach odbyła się ważna uroczystość, jaką jest Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały kochanym rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Nie zabrakło tańców oraz śpiewów z rodzicami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, aby móc dalej świętować. Na twarzach zarówno rodziców, jak i dzieci dostrzec można było uśmiechy, a także momenty wzruszenia! Drodzy Rodzice, Życzymy Wam spokoju ducha, harmonii w życiu!  Mnóstwa odwagi, radości i  jeszcze więcej cierpliwości :)

Wizyta w salonie kosmetycznym

Jadłospis 13-17.05.2024