Przejdź do głównej zawartości

Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

 

Dnia 16  marca Grupa Krasnali i Misiów pojechała na wycieczkę do Kluczewa do „Starej Chaty u Kowala”. Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof, który w Kuźni zaprezentował tajniki kowalstwa. Przedszkolaki zobaczyły jak powstaje podkowa, poznały znaczenie przysłowia: „kuj żelazo póki gorące”.  Dzieci dowiedziały się także jak wygląda przędzenie wełny oraz z czego powstaje masło.  Największą atrakcją okazało się spotkanie z zwierzętami gospodarskimi: krową o imieniu Mucia, kozami, króliczkami. Równie wspaniałą atrakcją okazały się przejazd bryczką, samkowite przekąski  i zabawy na świeżym powietrzu.


                                                 

OSTATNIO CZYTANE

Tydzień z dinozaurami

 

Jadłospis 27.02-03.03.2023 r.

  27.02.-03.03.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,   białym serkiem kanapkowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Zupa ogórkowa , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie: Naworka- polewka , h erbata mi ę towa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ś ródziemnomorska , kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, ziemniaki puree ,   sok owocowy Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata   koperkowa II ś niadanie: Gruszka, woda Obiad: Kalafiorowy krem, parówka w sosie greckim, z