Przejdź do głównej zawartości

Poznajemy pracę kucharki / kucharza

 Przedszkolaki z grupy Misie udały się do kuchni, aby zapoznać się z pracą kucharki. Dzieci dowiedziały się, jakie przedmioty i urządzenia ułatwiają przygotowanie codziennych posiłków. Z wielkim zaciekawieniem słuchały, jak z odpowiednich produktów można wyczarować pyszności. Nasze kucharki pokazały dzieciom ogromne garnki, patelnie, miski, łyżki itp. Oglądaliśmy również pomieszczenia przylegające do kuchni; magazyny, chłodnię, obieralnię, zmywak. Teraz już wiemy, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca w kuchni.

Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych Pań Kucharek, które każdego dnia z wielkim zaangażowaniem przygotowują dla nas pyszne i zdrowe posiłki.😊

                                       OSTATNIO CZYTANE

Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

 

Tydzień z dinozaurami

 

Jadłospis 27.02-03.03.2023 r.

  27.02.-03.03.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,   białym serkiem kanapkowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Zupa ogórkowa , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie: Naworka- polewka , h erbata mi ę towa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ś ródziemnomorska , kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, ziemniaki puree ,   sok owocowy Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata   koperkowa II ś niadanie: Gruszka, woda Obiad: Kalafiorowy krem, parówka w sosie greckim, z