Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie z uczniami klasy III b

30 marca gościliśmy w naszej grupie uczniów klasy III b ze Szkoły Podstawowej im Polskich Noblistów w Wielichowie. 

Na początek, by wspomnienia naszych starszych kolegów odżyły, odbył się spacer po przedszkolu. Wśród przedszkolaków, wielu uczniów spotkało swoje rodzeństwo oraz bliższych lub dalszych znajomych.

Odbyło się również, nasze już słynne ;) przedstawienie pt.: "Czerwony Kapturek", które zostało nagrodzone gromkimi brawami. 

Następnie wszyscy udaliśmy się na warsztaty wielkanocne, które zaowocowały  przepiękną ozdobą na święta. Na zakończenie przedszkolaki oraz uczniowie uczestniczyli w zabawach muzycznych.

Głównym celem tego spotkania była integracja młodszych i starszych dzieci oraz możliwość współpracy z naszą zaprzyjaźnioną placówką. OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka