Przejdź do głównej zawartości

Wizyta mamy Stefana - fizjoterapeutki

       10 marca w ramach tematyki poznawania zawodów, Misie spotkały się z panią Ewą - mamą Stefana, która jest fizjoterapeutą. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która przez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym. Dzieci zapoznały się z różnymi przyrządami do zabiegów leczniczych: łóżko, witki bambusowe - rózga bambusowa, kijki pałeczki bambusowe, kamienie... Przedszkolaki podczas wizyty specjalnego gościa dyskutowały na temat dbałości o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie. Misie dowiedziały się w jaki sposób dbać o prawidłową postawę ciała, oraz jak powinno się prawidłowo oddychać. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu zabawach ruchowych, relaksacyjnych oraz oddechowych. Przedszkolaki były bardzo aktywne i zadowolone. Dużą atrakcją było łóżko z "dziurą". 

Dziękujemy mamie Stefana za spotkanie, które było dla dzieci bardzo ciekawe i pouczające. 

                                       OSTATNIO CZYTANE

Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

 

Tydzień z dinozaurami

 

Jadłospis 27.02-03.03.2023 r.

  27.02.-03.03.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,   białym serkiem kanapkowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Zupa ogórkowa , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie: Naworka- polewka , h erbata mi ę towa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ś ródziemnomorska , kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, ziemniaki puree ,   sok owocowy Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata   koperkowa II ś niadanie: Gruszka, woda Obiad: Kalafiorowy krem, parówka w sosie greckim, z