Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 17-21.04.2023 r.

 

   17-21.04.2023 r.

Poniedziałek

I śniadanie: Herbata z cytryną

chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,
  racuchy drożdżowe z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek:   Budyń czekoladowy

 (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Wtorek:

I śniadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa koperkowa, gulasz z warzywami, kasza jęczmienna,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

 (alergeny:  seler, gluten, mleko)

 Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata imbirowa,  chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, kiełbaską krakowską i  ogórkiem zielonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Marchewkowy krem, żeberka w sosie własnym, ziemniaki, sałata lodowa w sosie jogurtowo-czosnkowym,  sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

 

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, polędwicą drobiową i kiełkami rzodkiewki, herbata ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kapuśniak z białej kapusty, „kargule”, ryż, sos śmietanowo-cytrynowy, marchewka puree, sok owocowy

Podwieczorek: Świeżo wyciskany sok z pomarańczy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa,

 bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pastą z twarogu ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa wiśniowa z makaronem, zrazik rybny, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty

 z marchewką i olejem,  sok owocowy   

Podwieczorek: Jogurt owocowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,ryba, jaja)


 Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie.

OSTATNIO CZYTANE

Święto Rodziny u Krasnoludków

  Dzisiaj w Krasnalach odbyła się ważna uroczystość, jaką jest Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały kochanym rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Nie zabrakło tańców oraz śpiewów z rodzicami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, aby móc dalej świętować. Na twarzach zarówno rodziców, jak i dzieci dostrzec można było uśmiechy, a także momenty wzruszenia! Drodzy Rodzice, Życzymy Wam spokoju ducha, harmonii w życiu!  Mnóstwa odwagi, radości i  jeszcze więcej cierpliwości :)

Wizyta w salonie kosmetycznym

Jadłospis 13-17.05.2024

  13-17.05.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Kakao, herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, rzodkiewkowym twaro ż kiem ,   szczypiorkiem i   zielonym ogórkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa pomidorowa z ry ż em, zrazik mielony, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z marchewk ą , jabłkiem, zielon ą pietruszk ą i jogurtem naturalnym, napój wi ś niowy   Podwieczorek:   Budy ń malinowy z sokiem owocowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, sałat ą masłow ą , szynk ą drobiow ą i pomidorem malinowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa z czerwonej soczewicy, risotto wieprzowe z warzywami, napój owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa ( arbuz, gruszka, winogrono), woda   (alergeny:   seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem truskawkowy