Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 17-21.04.2023 r.

 

   17-21.04.2023 r.

Poniedziałek

I śniadanie: Herbata z cytryną

chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,
  racuchy drożdżowe z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek:   Budyń czekoladowy

 (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Wtorek:

I śniadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa koperkowa, gulasz z warzywami, kasza jęczmienna,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

 (alergeny:  seler, gluten, mleko)

 Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata imbirowa,  chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, kiełbaską krakowską i  ogórkiem zielonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Marchewkowy krem, żeberka w sosie własnym, ziemniaki, sałata lodowa w sosie jogurtowo-czosnkowym,  sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

 

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, polędwicą drobiową i kiełkami rzodkiewki, herbata ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kapuśniak z białej kapusty, „kargule”, ryż, sos śmietanowo-cytrynowy, marchewka puree, sok owocowy

Podwieczorek: Świeżo wyciskany sok z pomarańczy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa,

 bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pastą z twarogu ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa wiśniowa z makaronem, zrazik rybny, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty

 z marchewką i olejem,  sok owocowy   

Podwieczorek: Jogurt owocowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,ryba, jaja)


 Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie.

OSTATNIO CZYTANE

"MAMO TATO KOCHAMY WAS"

Dnia 19 maja w " Świecie Bajek" zapanowała niesamowicie rodzinna atmosfera. Tego dnia przedszkolaki zaprosiły swoich najbliższych na Piknik z okazji Dnia Mamy i Taty.  Z tej okazji dzieci   zaprezentowały wspaniały  program artystyczny  wypełniony okolicznościowymi wierszami, piosenkami i tańcami. Własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki i upominki, wyraziły miłość, wdzięczność i szacunek, jakimi dzieci darzą swoich ukochanych rodziców. Następnie odbył się "Piknik z mamą i tatą" pełen atrakcji i  radości .    Dla wielu z nas były to chwile pełne  wzruszeń i emocji.  Bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcenie czasu i przybycie na nasz festyn :)  

Jadłospis 22-26.05.2023 r.

  22-26.05.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałat ą , twaro ż kiem i szczypiorkiem   II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa brokułowa z kaszk ą , jajko sma ż one, ziemniaki puree, mini marchewka ,   sok owocowy Podwieczorek:   Płatki kukurydziane na mleku (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z w ą trobiank ą i ogórkiem kiszonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad :Zupa ziemniaczana z pomidorami , gulasz z warzywami z kasz ą bul gur,   sok owocowy Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, czekoladowe płatki zbo ż owe z mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Ż urek z jajkiem i biał ą kiełbask ą , bułka pszenna Podwieczorek:   Dro ż d ż ówka z budyniem, herbata melisa (alergeny

Jadłospis 15-19.05.2023 r.

  15-19.05.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Kakao, herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem i makrel ą sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa grochówka, makaron w sosie serowo- ś mietanowym, sok owocowy Podwieczorek:   Kanapki z pieczywa mieszanego z pasztetem drobiowo-pomidorowym   i rzodkiewk ą , herbata rumiankowa (alergeny: seler, gluten, mleko,   ryba, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, serkiem kanapkowym , ogórkiem zielonym i szczypiorkiem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Marchewkowy krem, zrazik wieprzowy, ziemniaki, buraczki z jabłkiem ,   sok owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane na mleku, rogal mleczny z d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbatka melisa   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Kotlet schabowy, ziemniaki, surówka