Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 24-28.04.2023 r.

 

24-28.04.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Kakao, herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 pastą  z makreli w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa cytrynowa z ry
żem, kotlet mielony, ziemniaki, surówka z białej kapusty

 z marchewką, pietruszką i olejem ,sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa z pastą z brokułu gotowanego,

herbatka ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Zupa budyniowa,  herbata rumiankowa,

chleb pszenny i razowy z masełkiem, pieczenią rzymską i ogórkiem zielonym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad :Zupa ziemniaczana z pomidorami, karkówka w sosie własnym, pyzy,

buraczki z jabłkiem, sok  owocowy

Podwieczorek: Kisiel wiśniowy, wafel kukurydziany

 (alergeny:   seler, gluten, mleko)

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane na mleku,   rogal mleczny z  masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata ziołowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa pomidorowa z zacierką, bigos z ziemniakami, sok owocowy

Podwieczorek:  Maślanka owocowa

(alergeny:   seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata melisa,  bułka pszenna i sojowa z masełkiem, sałatą masłową, kiełbaską  krakowską i rzodkiewką

II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, kurczak w rękawie, ziemniaki, surówka z selera,

 z ananasem ,  żurawiną i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Zupa mleczna z płatkami zbożowymi

(alergeny:  seler, gluten, mleko, soja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, żółtym serem,  pomidorem i szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa  rybna z jajkiem i  ziemniakami, pierogi z serem i cukrem , sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja)

 

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

Święto Rodziny u Krasnoludków

  Dzisiaj w Krasnalach odbyła się ważna uroczystość, jaką jest Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały kochanym rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Nie zabrakło tańców oraz śpiewów z rodzicami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, aby móc dalej świętować. Na twarzach zarówno rodziców, jak i dzieci dostrzec można było uśmiechy, a także momenty wzruszenia! Drodzy Rodzice, Życzymy Wam spokoju ducha, harmonii w życiu!  Mnóstwa odwagi, radości i  jeszcze więcej cierpliwości :)

Wizyta w salonie kosmetycznym

Jadłospis 13-17.05.2024

  13-17.05.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Kakao, herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, rzodkiewkowym twaro ż kiem ,   szczypiorkiem i   zielonym ogórkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa pomidorowa z ry ż em, zrazik mielony, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z marchewk ą , jabłkiem, zielon ą pietruszk ą i jogurtem naturalnym, napój wi ś niowy   Podwieczorek:   Budy ń malinowy z sokiem owocowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, sałat ą masłow ą , szynk ą drobiow ą i pomidorem malinowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa z czerwonej soczewicy, risotto wieprzowe z warzywami, napój owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa ( arbuz, gruszka, winogrono), woda   (alergeny:   seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem truskawkowy