Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 4-5.05.2023 r.

 

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

z pasztetem drobiowo-pomidorowym z ogórkiem konserwowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa brokułowa z kaszką manną, jajko w sosie musztardowym, ziemniaki, groszek z marchewką, sok owocowy

Podwieczorek: Ciasteczko owsiane bez cukru, herbata ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, gorczyca)

 

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, kanapki z pieczywa mieszanego

 z masełkiem i kremowym  serkiem topionym

i rzodkiewką

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krupnik z kaszą jaglaną, ryba sote, ziemniaki, gotowana modra kapusta, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

 

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka