Przejdź do głównej zawartości

Prelekcja na temat bezpieczeństwa

 W ramach szeregu zajęć dotyczących bezpieczeństwa, 18 kwietnia nasze Przedszkole odwiedziła Pani Policjantka, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Poruszone zostały tematy bezpiecznego przechodzenia przez drogę i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Przedstawione zostały również zasady zachowania wobec obcych osób. 

Pani policjantka przybliżyła dzieciom na czym polega jej praca oraz pokazała swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne do wykonywania swoich obowiązków. 

Drugim gościem był Pan Norbert wraz ze swoim psem Borysem. Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o psa oraz jak zachowywać się podczas spotkana z obcym psem. 

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pieczątkę. 

To był dzień pełen wraże, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy. 

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka