Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie z mamą Dobrusi

 

    8 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Bezdomnych Zwierząt. W związku z tym, w miniony piątek,  mieliśmy przyjemność gościć w naszej grupie Panią Bosą- mamę Dobrusi, która jest wolontariuszką Przytuliska dla psów w Wielichowie. Pani Natalia opowiedziała przedszkolakom, o Przytulisku i pieskach, które tam trafiają. Dzieci dowiedziały się również jak dbać o zwierzęta domowe oraz jak pomóc tym potrzebującym. Dodatkową atrakcją, którą przygotował dla nas zaproszony gość było przywiezienie domowego zwierzaczka- króliczka "Tuptusia".

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka