Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 05-07.06.2023 r.

 

   5-7.06.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata zwykła z cytryną,

chleb pszenny  i razowy z żółtym serem  i pomidorem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty,

 makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Budyń czekoladowy

(Alergeny: Seler, gluten, mleko, sezam)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata imbirowa,

bułka pszenna i sojowa z masłem,

 sałatą lodową, wędliną drobiową i rzodkiewką

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, pulpety w sosie koperkowym,

 zielona fasolka szparagowa, sok truskawkowy

Podwieczorek: Amerykany, herbata ziołowa

(Alergeny: Seler, gluten, mleko, jaja, soja)

 

Środa:

I śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal z masłem i dżemem niskosłodzonym malinowym

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa cytrynowa z ryżem, żeberka w sosie własnym, ziemniaki, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek:  Jogurt waniliowy

(Alergeny: Seler, gluten, mleko)

 

                  Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :