Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 15-19.05.2023 r.

 

15-19.05.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Kakao, herbata owocowa,

bułka pszenna i grahamka  z masełkiem i makrelą sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa grochówka, makaron w sosie serowo-
śmietanowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z pasztetem drobiowo-pomidorowym

 i rzodkiewką, herbata rumiankowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  ryba, sezam)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy

 z masełkiem, serkiem kanapkowym , ogórkiem zielonym i szczypiorkiem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Marchewkowy krem, zrazik wieprzowy, ziemniaki, buraczki z jabłkiem,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

 (alergeny:  seler, gluten, jajka, mleko)

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane na mleku, rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbatka melisa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kotlet schabowy, ziemniaki, surówka z białej kapusty z marchewką

 i koperkiem,  sok wieloowocowy

Podwieczorek:  „Tostowe Uśmiechy”, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, sałatą masłową,  polędwicą drobiową i ogórkiem konserwowym, herbata imbirowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: „Pazibroda”- kapuśniak ze słodkiej kapusty, kolorowy kociołek,

ryż paraboliczny, sok owocowy

Podwieczorek: Budyń waniliowy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, żółtym serem, pomidorem i szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa cytrynowa z ryżem, gulasz rybny z papryką, kalafiorem, brokułem, kukurydzą,… , ziemniaki, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

OSTATNIO CZYTANE

"MAMO TATO KOCHAMY WAS"

Dnia 19 maja w " Świecie Bajek" zapanowała niesamowicie rodzinna atmosfera. Tego dnia przedszkolaki zaprosiły swoich najbliższych na Piknik z okazji Dnia Mamy i Taty.  Z tej okazji dzieci   zaprezentowały wspaniały  program artystyczny  wypełniony okolicznościowymi wierszami, piosenkami i tańcami. Własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki i upominki, wyraziły miłość, wdzięczność i szacunek, jakimi dzieci darzą swoich ukochanych rodziców. Następnie odbył się "Piknik z mamą i tatą" pełen atrakcji i  radości .    Dla wielu z nas były to chwile pełne  wzruszeń i emocji.  Bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcenie czasu i przybycie na nasz festyn :)  

Jadłospis 22-26.05.2023 r.

  22-26.05.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałat ą , twaro ż kiem i szczypiorkiem   II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa brokułowa z kaszk ą , jajko sma ż one, ziemniaki puree, mini marchewka ,   sok owocowy Podwieczorek:   Płatki kukurydziane na mleku (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z w ą trobiank ą i ogórkiem kiszonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad :Zupa ziemniaczana z pomidorami , gulasz z warzywami z kasz ą bul gur,   sok owocowy Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, czekoladowe płatki zbo ż owe z mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Ż urek z jajkiem i biał ą kiełbask ą , bułka pszenna Podwieczorek:   Dro ż d ż ówka z budyniem, herbata melisa (alergeny