Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 22-26.05.2023 r.

 

22-26.05.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałatą, twarożkiem i szczypiorkiem

 II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa brokułowa z kaszk
ą, jajko smażone, ziemniaki puree, mini marchewka ,

 sok owocowy

Podwieczorek:  Płatki kukurydziane na mleku

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z wątrobianką

i ogórkiem kiszonym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad :Zupa ziemniaczana z pomidorami, gulasz z warzywami z kaszą bul gur,

 sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

(alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, czekoladowe płatki zbożowe z mlekiem,

kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Żurek z jajkiem i białą kiełbaską, bułka pszenna

Podwieczorek:  Drożdżówka z budyniem, herbata melisa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata ziołowa , chleb pszenny

i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą rukola, pieczenią rzymską  i kiełkami brokułu  

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa jarzynowa z kaszą jaglaną , kotlet drobiowy panierowany, ziemniaki, surówka

z marchewki i jabłka, sok owocowy

Podwieczorek:  Sałatka owocowa ( gruszka, banan, winogrono)

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata owocowa,   kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem,

pastą z jajka gotowanego  i szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa pomidorowa z ryżem, ryba gotowana, ziemniaki,

bukiet warzyw, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja)

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :