Zumba w przedszkolu

Dzieciom w wieku przedszkolnym należy zapewnić jak najwięcej ruchu, oraz zabawy,  nie zapominając o najważniejszym, czyli o bezpieczeństwie.  Dziś w naszym przedszkolu dzieci wzięły udział w zajęciach ,,Zumby". Spotkanie poprowadziła instruktorka pani Dominika Mądra- Kalemba. Przedszkolaki bardzo chętnie wykonywały polecenia instruktorki, bawiąc się przy wspaniałej muzyce    i atmosferze jaka panowała podczas zabawy. Zumba promuje zdrowy tryb życia u dzieci, oraz kształci umiejętność, odpowiedzialność, zaufanie, oraz pracę zespołową. Podczas takich zajęć maluchy uczą się nie tylko tańca, ale i również koordynacji, równowagi, oraz ćwiczą pamięć. Dzieci potwierdziły, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością oraz, że nawet tak energiczny taniec jak zumba nie jest w stanie obniżyć ich poziomu energii.

Serdeczne podziękowania dla pani Dominiki za wprowadzenie dzieci w świat wesołej zabawy.

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :