Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 04-08.09.2023 r.

 

04-08.09.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy

z masełkiem, pastą z tuńczyka w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad:  Kapu
śniak z kiszonej kapusty, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,

 sok owocowy

Podwieczorek:  Arbuz

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Kakao, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

 sałatą lodową, polędwicą drobiową i ogórkiem zielonym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa pomidorowa z  zacierką, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki

z jabłkiem,  sok owocowy

Podwieczorek: Budyń czekoladowy

(alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam, jaja)

Środa:

  I śniadanie:  Kakaowe kuleczki zbożowe z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa ziemniaczana z pomidorami, gulasz z kaszą jęczmienną i warzywami,

 sok owocowy

Podwieczorek:  Kisiel wiśniowy do picia, chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,

wątrobianką i ogórkiem kiszonym, herbata rumiankowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem, potrawka( kurczak gotowany, ryż, biały sos, groszek

 z marchewką),   sok owocowy

Podwieczorek: Pieczywo wasa z pastą z brokułu gotowanego, herbatka imbirowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

pastą z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa cytrynowa z ryżem, ryba sote,  ziemniaki,

marchewka glazurowana, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

OSTATNIO CZYTANE

Dzień Przedszkolaka

 Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzień przepełniony był zabawami, a także niespodziankami. Nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewów. Dzieciom zostały złożone życzenia, a w sali czekały na nich słodkości. Naszych Przedszkolaków odwiedzili także goście z Centrum Kultury - z panią Burmistrz na czele. 

Jadłospis 18-22.09.2023 r.

  18-22.09.2023r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem   i tu ń czykiem w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Kanapki z pieczywa mieszanego z ż ółtym serem i czerwon ą papryk ą , herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata koperkowa, chleb pszenny   i wieloziarnisty z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa serowa z makaronem, goł ą bki inaczej, ziemniaki, zielona   fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Budy ń malinowy   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Musli owocowe z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbatka melisa   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Zupa   pomidorowa z ry ż em, łazanki z