Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 25-29.09.2023 r.

 

25-29.09.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy  z masełkiem,

żółtym serem i ogórkiem zielonym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak ze słodkiej kapusty, makaron w sosie serowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, bułka  grahamka i  pszenna z masełkiem, wątrobianką 

i ogórkiem kiszonym, herbata imbirowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Gulasz z karkówki, pyzy, surówka z modrej kapusty z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem malinowym

 (alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:  

I śniadanie: Herbata koperkowa, płatki owsiane na mleku, bułka mleczna

z masełkiem,  dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata miętowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Marchewkowy krem z kaszką, kotlet schabowy, ziemniaki, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek:  Arbuz

(alergeny:  seler, gluten, ryba, jaja, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, polędwicą drobiową i sałatą lodową i pomidorem, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem, kurczak z warzywami , curry i ryżem, z sosem czosnkowo-jogurtowym, sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka owocowa, chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko,  sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i wieloziarnisty  z masełkiem,

pastą z  makreli w sosie pomidorowym

II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad:  Zupa ogórkowa, pierogi z serem, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,  sezam, ryba)

 

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :