Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 30.10-03.11.2023 r.

 

30.10.-03.11.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z miodem i cytryną, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, 

sok owocowy

Podwieczorek: Kanapki z pieczywa mieszanego z paprykarzem wege z ciecierzycy, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, sezam)

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata koperkowa, chleb pszenny i słonecznikowy

 z masełkiem, sałatą lodową, kiełbaską zielonogórską i kiełkami rzodkiewki

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa gulaszowa z bułeczką pszenną, sok owocowy

Podwieczorek: Budyń malinowy

 (alergeny:   seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata imbirowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pastą

z makreli w sosie pomidorowym

II śniadanie : Marchewkowe paluszki, woda

Obiad: Zupa ziemniaczana z pomidorami, makaron w sosie szpinakowo-śmietanowym, sok owocowy

Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  pastą

z jajka gotowanego , ze  szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Marchewkowy krem, zrazik rybny, ziemniaki puree, surówka z selera

 i ananasa, z żurawiną i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka