Przejdź do głównej zawartości

Smerfy i Krasnale na Wykopkach Marchewki

    W dniu dzisiejszym Krasnalki i Smerfy z  naszego przedszkola wyposażone w wiaderka i kalosze, wybrały się autobusem na wykopki Marchewki do  Państwa Słowikowskich - rodziców Janka i Piotrka. Przedszkolaki miały okazję poznać pracę rolnika oraz sprzęt, którym się posługuje podczas jesiennych zbiorów.
        Dzieci wytrwale i ochoczo wędrowały z pojemnikami po polu zbierając marchewki. Zapał i zaangażowanie przedszkolaków zaskoczył wszystkich, a zbieranie marchewki okazało się nie tylko pracą, ale także dobrą zabawą. Przedszkolaki zebrały prawie 2 tony marchwi :).  Pan Paweł pozwolił każdemu chętnemu wychowankowi wejść do traktora.  Po ciężkiej pracy czekała na nas herbatka          i  słodki poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Radosne uśmiechy na twarzach dzieci i ich zadowolenie, to najlepszy dowód na to , że wykopki były niezapomnianym przeżyciem, a wspólnie spędzony czas został pozytywnie wykorzystany.  Serdecznie dziękujemy Państwu Słowikowskim za zorganizowanie dzieciom  miłego dnia. 

                                     

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka