Przejdź do głównej zawartości

"Co powinienem wiedzieć o Polsce?"

"Co powinienem wiedzieć o Polsce?"- to temat kompleksowy tego tygodnia. 
Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat swojego kraju:
- obejrzały teatrzyki o legendach" Wars i Sawa", "Bazyliszek", "Lech, Czech i Rus"
- smakowały potrawy regionalne: rogala, oscypka, pierniki
- miały okazję przemierzać strój krakowski
- poznać podstawowy krok do narodowego tańca polskiego: krakowiaka
- wziąć udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości
oraz w wielu, wielu innych aktywnościach.  
OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka