Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 13-17.11.2023 r.

 

                                                           13-17.11.2023 r.

Poniedziałek

I śniadanie: Herbata z cytryną,

chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, serem smażonym z kminkiem i serkiem twarogowym, papryką czerwoną i ogórkiem zielonym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,
  racuchy drożdżowe z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek: :  Kefir brzoskwiniowy, pieczywo wasa żytnie

 (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Wtorek:

I śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa pomidorowa z makaronem, bigos z ziemniakami, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

 (alergeny:  seler, gluten, mleko)

 Środa:

I śniadanie: Kakao, herbata koperkowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

pastą z kiełbasy zielonogórskiej i ogórka konserwowego

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: „Pazibroda”, kolorowy kociołek z ryżem, sok owocowy

Podwieczorek: Sok z pomarańczy, ciasteczko owsiane bez cukru z morelą

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

 

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, szynką gotowaną i kiełkami rzodkiewki, herbata melisa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Krem z czerwonej soczewicy, kurczak w rękawie, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty z czerwoną cebulką, natką pietruszki, marchewką i sosem musztardowo-miodowym,

sok owocowy

Podwieczorek: Zupa mleczna z kulkami zbożowymi

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam, gorczyca)

Piątek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, herbata miętowa, kanapki z pieczywa mieszanego

 z masełkiem i  tuńczykiem w pomidorach

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa wiśniowa, Gzik- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym,    

sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt owocowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

Przedszkole zastrzega możliwość zmian w jadłospisie

OSTATNIO CZYTANE

Święto Rodziny u Krasnoludków

  Dzisiaj w Krasnalach odbyła się ważna uroczystość, jaką jest Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały kochanym rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Nie zabrakło tańców oraz śpiewów z rodzicami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, aby móc dalej świętować. Na twarzach zarówno rodziców, jak i dzieci dostrzec można było uśmiechy, a także momenty wzruszenia! Drodzy Rodzice, Życzymy Wam spokoju ducha, harmonii w życiu!  Mnóstwa odwagi, radości i  jeszcze więcej cierpliwości :)

Wizyta w salonie kosmetycznym

Jadłospis 13-17.05.2024

  13-17.05.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Kakao, herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, rzodkiewkowym twaro ż kiem ,   szczypiorkiem i   zielonym ogórkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa pomidorowa z ry ż em, zrazik mielony, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z marchewk ą , jabłkiem, zielon ą pietruszk ą i jogurtem naturalnym, napój wi ś niowy   Podwieczorek:   Budy ń malinowy z sokiem owocowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, sałat ą masłow ą , szynk ą drobiow ą i pomidorem malinowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa z czerwonej soczewicy, risotto wieprzowe z warzywami, napój owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa ( arbuz, gruszka, winogrono), woda   (alergeny:   seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem truskawkowy