Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 20-24.11.2023 r.

 

20-24.11.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata cytrynowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, twarożkiem

 ze szczypiorkiem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, makaron w sosie serowo-śmietanowym,

sok owocowy

Podwieczorek: Kanapki z pieczywa mieszanego z paprykarzem z kaszy jaglanej

 i ogórkiem kiszonym, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka

 z masełkiem, sałatą lodową, polędwicą drobiową i pomidorem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Grochówka, wątróbka wieprzowa, ziemniaki, sałatka grecka,  sok owocowy

Podwieczorek: Budyń czekoladowy

 (alergeny:   seler, gluten, mleko)

Środa:

I śniadanie: Kaszka kukurydziana z mlekiem,  bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa neapolitańska, risotto z warzywami i kiełbaską, sok owocowy

Podwieczorek: Ptasie mleczko z galaretką

(alergeny:  seler, gluten , mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata imbirowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pastą

z ryby gotowanej, jajka i ogórka konserwowego

II śniadanie : Marchewkowe paluszki, woda

Obiad: Krem z dyni, kargule, ziemniaki, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym,  sok owocowy

Podwieczorek: „Makaron w śniegu”

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

Piątek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, żółtym serem

 i papryką czerwoną

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krupnik, ryba sote, ziemniaki, zielona fasolka szparagowa,   sok owocowy

Podwieczorek: „Biszkoptowe misie”

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka