Przejdź do głównej zawartości

Pasowanie na przedszkolaka

 

Dzisiejszy dzień zostanie na długo w naszych sercach, bowiem Krasnoludki uczestniczyły w pierwszej swojej uroczystości - pasowania na przedszkolaka. 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości i krótkiej części artystycznej, w której maluszki przedstawiły wierszyki, piosenki oraz tańce, których nauczyły się do tej pory w przedszkolu.

Po części artystycznej nadszedł czas na przyrzeczenia dzieci oraz oficjalne pasowanie przez panią dyrektor. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Rodzice również podobne przyrzeczenie złożyli, a jego uwieńczeniem było wypicie soku z cytryny, po którym zobaczyć można było szerokie uśmiechy gości. 

Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia. 

Wszystkiego najcudowniejszego Krasnoludki! Samych wspaniałych przygód w przedszkolu! :) 
OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka