Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 04-08.12.2023 r.

 

04-08.12.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem

i  tuńczykiem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem
, jajko gotowane w sosie chrzanowym, ziemniaki,

bukiet warzyw, sok owocowy

 Podwieczorek:  Maślanka truskawkowa, chrupki kukurydziane

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja, sezam)

Wtorek:

I śniadanie: Kaszka manna z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

II śniadanie: Mandarynka, woda

Obiad : Zupa szczawiowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki z jabłkiem,

sok owocowy

Podwieczorek: Kanapki z pieczywa mieszanego z makrelą, herbata rumiankowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

Środa:

I śniadanie:  Kakao, herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, szyneczką wieprzową i pomidorem

 II śniadanie : jabłko, woda

Obiad: Cebulowy krem z grzankami, żeberka duszone, ziemniaki, sałata lodowa z sosem jogurtowo-czosnkowym,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

pastą z jajka gotowanego, kiełbaski zielonogórskiej i szczypiorku, herbata ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem, potrawka z ryżem, groszek z marchewką, sok owocowy

Podwieczorek: Sałatka owocowa (banan, gruszka, pomarańczko)

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, twarożkiem

i rzodkiewką

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kapuśniak z kiszonej kapusty, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, sezam)

Przedszkole zastrzega możliwość zmian w jadłospisie

 

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :