Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 18-22.12.2023 r.

 

18-22.12.2023 r.

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pasztetem pomidorowym i ogórkiem konserwowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa grochówka, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Kaszka kukurydziana z sokiem

Alergeny: (seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa,  płatki owsiane z mlekiem,

 rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym truskawkowym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa cytrynowa z zacierką, gulasz z warzywami, kasza jęczmienna,

sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki z galaretki

Alergeny: (seler, gluten, mleko)

Środa: I śniadanie: Herbata ziołowa – melisa, kawa zbożowa z miodem,

chleb zwykły i słonecznikowy z masłem, sałatą lodową, polędwicą drobiową

 i ogórkiem zielonym

II śniadanie : Banan, woda

Obiad:  Marchewkowy krem, drobiowe kuleczki w sosie koperkowym, ziemniaki, gotowana modra kapusta,  sok wieloowocowy

Podwieczorek: Tostowe Uśmiechy, herbatka

Alergeny: (seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie:  Herbata miętowa, kakao, bułka śniadaniowa i grahamka z masłem, pastą z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

 II śniadanie : Mandarynka, woda

Obiad:  Barszcz z makaronem, ryba sote, ziemniaki, kapusta zasmażana

z pieczarką, sok owocowy

Podwieczorek:  Świąteczny Upominek”

Alergeny: (seler, gluten, mleko, ryba, jaja)

 

Piątek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, bułka pszenna i wieloziarnista z masłem,

serem żółtym i papryką czerwoną

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, Gzik- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

Alergeny: (seler, gluten, mleko)

 

                          Przedszkole zastrzega możliwość do zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :