Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 22-26.01.2024 r.

 

22-26.01.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem

i  tuńczykiem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z ry
żem, jajko gotowane w sosie chrzanowym, ziemniaki,

groszek z marchewką, sok owocowy

 Podwieczorek: Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym

(alergeny: jaja, seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

Wtorek:

I śniadanie: Kakao, herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, szyneczką wieprzową i pomidorem

II śniadanie: Mandarynka, woda

Obiad : Zupa śródziemnomorska, gulasz z warzywami, kasza bul gur,

sok owocowy

Podwieczorek: Andruty z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane z mlekiem,  chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałatą rukola, kiełbaską krakowską i rzodkiewką

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Żurek z białą kiełbaską i jajkiem, bułeczka pszenna, sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

z pieczenią alpejską z warzywami i kiełkami brokułu

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa owocowa z makaronem, kotlet pożarski, ziemniaki, surówka z marchewki

 i jabłka, sok owocowy

Podwieczorek: Pieczywo wasa z pastą z brokułu gotowanego, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, pasztetem drobiowo-pomidorowym

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa rybna, Gzik- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Dzień Babci i Dziadka u Krasnoludków

 Dzisiaj odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka 😊 Dzieci podczas części artystycznej zaprezentowały piosenki oraz poznane tańce. Babcie oraz dziadkowie również musieli wykazać się niemałymi umiejętnościami tanecznymi podczas wyzwania przygotowanego przez dzieciaczki.  Po występach przyszedł czas na poczęstunek. Nie zabrakło wspólnych zdjęć :)  Dziękujemy bardzo za przybycie :) 

Dzień Babci i Dziadka u Miśków

 

Dzień Babci i Dziadka w Smerfach

          9 lutego  w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka".  Wnuczęta wierszem, piosenką i tańcem  dziękowały dziadkom za ich miłość,  dobre rady i obecność w codziennym życiu, oraz życzyły długich lat życia w dobrym zdrowiu i emerytury większej :) Po występach dzieci wręczyły swoim gościom przygotowane wcześniej upominki  oraz uściski i buziaki.  Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek za który rodzicom bardzo dziękujemy  :)