Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 22-26.01.2024 r.

 

22-26.01.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem

i  tuńczykiem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z ry
żem, jajko gotowane w sosie chrzanowym, ziemniaki,

groszek z marchewką, sok owocowy

 Podwieczorek: Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym

(alergeny: jaja, seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

Wtorek:

I śniadanie: Kakao, herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, szyneczką wieprzową i pomidorem

II śniadanie: Mandarynka, woda

Obiad : Zupa śródziemnomorska, gulasz z warzywami, kasza bul gur,

sok owocowy

Podwieczorek: Andruty z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane z mlekiem,  chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałatą rukola, kiełbaską krakowską i rzodkiewką

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Żurek z białą kiełbaską i jajkiem, bułeczka pszenna, sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

z pieczenią alpejską z warzywami i kiełkami brokułu

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa owocowa z makaronem, kotlet pożarski, ziemniaki, surówka z marchewki

 i jabłka, sok owocowy

Podwieczorek: Pieczywo wasa z pastą z brokułu gotowanego, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, pasztetem drobiowo-pomidorowym

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa rybna, Gzik- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :