Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 12-16.02.2024 r.

 

      12-16.02.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Kakao, herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 serkiem kanapkowym i czerwoną papryką

II śniadanie: Marchewkowe paluszki, woda
Obiad: Kapu
śniak ze słodkiej kapusty, placki ziemniaczane z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z masełkiem, pasztetem drobiowym i ogórkiem kiszonym, herbata miętowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata z cytryną,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą masłową, kiełbaską krakowską i pomidorem

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad: Kotlet schabowy panierowany, ziemniaki puree, surówka z pekińskiej kapusty

 z kukurydzą, ogórkiem zielonym, pomidorkiem koktajlowym, koperkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek:  Kakaowe kulki zbożowe z mlekiem

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane z mlekiem, kawiorek z masełkiem i pastą z jajka gotowanego,

 ze szczypiorkiem, herbata ziołowa

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad:  Zupa pomidorowa z ryżem, Gzik- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kisiel do picia, wafel kukurydziany

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, polędwicą drobiową

i ogórkiem zielonym, herbata rumiankowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Udko z rękawa w sosie własnym, ziemniaki, sałata lodowa w sosie śmietanowo-czosnkowym,  sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Krupnik z kaszą jaglaną, ryba gotowana, ryż, sos śmietanowo-koperkowy, marchewka glazurowana, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

Przedszkole zastrzega możliwość zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :