Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 06-10.05.2024 r

 

JADŁOSPIS 06-10.05.2024  r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata miętowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

i pastą z tuńczyka w sosie własnym

II śniadanie: jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak ze słodkiej kapusty, makaron w sosie bolońskim, napój owocowy

 Podwieczorek:  Kaszka manna z sokiem malinowym

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba )

Wtorek:

I śniadanie:  Płatki kukurydziane z mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem  wielokwiatowym, herbatka z cytryną

II śniadanie: banan, woda

Obiad : Barszcz ukraiński, pulpety rybne w sosie koperkowym, ziemniaki, zielona fasolka szparagowa, napój  owocowy

Podwieczorek: Sok ze świeżo wyciskanych owoców, ciasteczko  owsiane bez cukru

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

Środa:

I śniadanie: Kakao, herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, sałatą lodową, polędwicą drobiową i żółtą papryką

 II śniadanie : Marchewkowe paluszki, woda

Obiad:  Zupa ziemniaczana z pomidorami, sztuka mięsa w sosie własnym, kasza bul gur, surówka z modrej kapusty z jogurtem naturalnym, napój owocowy

Podwieczorek:  Maślanka owocowa, chrupki kukurydziane

(alergeny: seler, gluten, mleko, sezam)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

 pastą z  kiełbasy zielonogórskiej i ogórka konserwowego, kiełki rzodkiewki,  herbata miętowa

II śniadanie : jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem, potrawka (kurczak gotowany, biały sos, ryż)

groszek z marchewka, napój  owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki z gruszką

(alergeny:  seler, gluten, mleko,  jaja, sezam )

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem,

żółtym serem i pomidorem, jajecznica na masełku

II śniadanie : jabłko, woda

Obiad:  Zupa cytrynowa z ryżem, Gzik- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, napój owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,  sezam, jaja)

 

OSTATNIO CZYTANE

Święto Rodziny u Krasnoludków

  Dzisiaj w Krasnalach odbyła się ważna uroczystość, jaką jest Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały kochanym rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Nie zabrakło tańców oraz śpiewów z rodzicami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, aby móc dalej świętować. Na twarzach zarówno rodziców, jak i dzieci dostrzec można było uśmiechy, a także momenty wzruszenia! Drodzy Rodzice, Życzymy Wam spokoju ducha, harmonii w życiu!  Mnóstwa odwagi, radości i  jeszcze więcej cierpliwości :)

Wizyta w salonie kosmetycznym

Jadłospis 13-17.05.2024

  13-17.05.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Kakao, herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, rzodkiewkowym twaro ż kiem ,   szczypiorkiem i   zielonym ogórkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa pomidorowa z ry ż em, zrazik mielony, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z marchewk ą , jabłkiem, zielon ą pietruszk ą i jogurtem naturalnym, napój wi ś niowy   Podwieczorek:   Budy ń malinowy z sokiem owocowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, sałat ą masłow ą , szynk ą drobiow ą i pomidorem malinowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa z czerwonej soczewicy, risotto wieprzowe z warzywami, napój owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa ( arbuz, gruszka, winogrono), woda   (alergeny:   seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem truskawkowy