Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 20-24.05.2024 r.

 

20-24.05.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem kiszonym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa, makaron w sosie pomidorowym
, napój  owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa z humusem z suszonymi pomidorami, herbata miętowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, sezam)

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, herbata koperkowa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, polędwicą drobiową, pomidorem i szczypiorkiem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Brokułowy krem, gulasz z karkówki z warzywami, kjasza jęczmienna, napój malinowy

Podwieczorek: Sok wyciskany z  pomarańczy, wafel kukurydziany

(alergeny:   seler, gluten, mleko, soja )

Środa:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

I śniadanie: Kakao, herbata imbirowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, kiełbasą zielonogórską i  sałatą rukola
II
śniadanie: Jabłko, woda

Obiad:  Żurek z jajkiem i kiełbaską, bułka pszenna , napój owocowy

Podwieczorek: Drożdżówka z budyniem, herbata ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie:  Zupa budyniowa, bułka  pszenna i grahamka z masełkiem, kiełbaską krakowską i ogórkiem zielonym, herbata rumiankowa  

II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad: Zupa koperkowa, kurczak z curry z warzywami, ryż, sos czosnkowy, napój owocowy

Podwieczorek:  Galaretka agrestowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam )

Piątek:

I śniadanie: Herbata malinowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, pastą

 z jajka gotowanego

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa owocowa z makaronem, ryba sote,  ziemniaki, kapusta zasmażana,

sok wiśniowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

PRZEDSZKOLE ZASTRZEGA MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W JADŁOSPISIE

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :