Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 27-31.05.2024 r.

 

27-31.05.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, żółtym serem i  czerwoną papryką

 II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,

 napój owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z pasztetem drobiowo-pomidorowym

 i ogórkiem konserwowym, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

 z tuńczykiem i pomidorem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad: Zupa cytrynowa z ryżem, pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki,  zielona fasolka szparagowa, napój owocowy

Podwieczorek: Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym

(alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny  i  razowy z masełkiem, sałatą masłową, pieczenią rzymską i rzodkiewką

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Nugettsy, ziemniaki puree, surówka z młodej kapusty z jabłkiem, marchewką, natką pietruszki i olejem, napój owocowy

Podwieczorek:  Maślanka owocowa,  chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

 

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, czekoladowe płatki zbożowe z mlekiem,

rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym truskawkowym

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Jajko gotowane w sosie musztardowym,  ziemniaki, bukiet warzyw,  napój owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja, gorczyca)

 

Przedszkole zastrzega możliwość zmian w jadłospisie.

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :