Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 17-21.06.2024 r.

 

17-21.06.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata miętowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 serkiem kanapkowym i ogórkiem zielonym

 II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak  ze świeżej kapusty, makaron w sosie szpinakowo-śmietanowym 

z mięskiem wieprzowym, napój  owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z paprykarzem z kaszy jaglanej, herbata owocowa

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z sałatą,  kiełbaską krakowską i pomidorem malinowym

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Zupa pomidorowa z makaronem, zrazik rybny, ziemniaki, kapusta zasmażana, napój owocowy

Podwieczorek: Czekoladowe kulki zbożowe z mlekiem

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam, ryba , jaja)

Środa:

I śniadanie: Kaszka kukurydziana z mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbata owocowa

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad:  Krem z czerwonej soczewicy, gulasz z karkówki z warzywami, kasza bul gur, napój owocowy

Podwieczorek:  Maślanka owocowa, wafle kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, wątrobianką i ogórkiem kiszonym, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Grochówka z parówką, bułka pszenna, napój  owocowy

Podwieczorek:  Mini pączek, herbata ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pastą

 z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa ogórkowa, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, napój owocowy     

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :