Spotkanie kuratorskie w Galerii Sztuki Współczesnej - MAGIEL

Niezmiernie miło jest nam pochwalić się faktem, że dzieci z grupy Smerfów ponownie mogły być uczestnikami spotkania kuratorskiego w Galerii Sztuki Współczesnej - Galerii Magiel.
Sztuka rozwija wszechstronnie dlatego kontakt ze nią jest bardzo istotny już od najmłodszych lat.  Tym razem autorem prac, które mieliśmy przyjemność podziwiać jest pan Igor Mikoda.  Kurator tego spotkania, pan Dawid Szafrański przedstawił naszym najmłodszym  pasjonatom sztuki idee, które towarzyszyły twórcy przy kreacji jego prac, jak również kurator wystawy zreferował zaprezentowane prace w kontekście dyscyplin takich jak:  rysunek, malarstwo, rzeźba. Tematem przewodnim była dyscyplina sztuki, która jest dzieciom najbliższa, mianowicie dyscyplina rysunku.  " Na początku pojawia się idea - pomysł - myśl (...) " - a potem przelewamy nasze myśli na kartkę.  Dyscyplina rysunku stanowi - w pracach autora wystawy - podstawę do tworzenia swoich realizacji. Przedstawienie treści, prezentacja i omówienie prac - to wszystko pozwoliło na uwidocznienie dzieciom zasadności systematyczności ćwiczeń z tej dyscypliny i jej ważnej roli w kreacji artystycznej.

Nikt nie jest za młody na to, żeby być aktywnym odbiorcą sztuki ! Dziękujemy panu Dawidowi Szafrańskiemu za to, że w podejmowanych przez siebie działaniach-spotkaniach kuratorskich zawsze pamięta o naszych przedszkolakach ! :)

Ale to już było...

Dnia 23 czerwca 2021 roku grupa Smerfy świętowała Zakończenie Przedszkola.  Dzieci odświętnie ubrane zjawiły się wraz z rodzicami w przedszkolu.  Program artystyczny przygotowany przez absolwentów wypadł  wspaniale zebrani goście nie mogli powstrzymać się od łez i śmiechu.  Wręczenie dyplomów było wyjątkowym i uroczystym wydarzeniem. Po zakończeniu części artystycznej oraz przemowach i podziękowaniach,  nadszedł czas na wspólne świętowanie przy stołach.  Dziękujemy wszystkim obecnym oraz nieobecnym za pomoc, wsparcie, ciepłe słowa. To był wyjątkowy czas, żegnamy się z naszymi Smerfami,  którzy na zawsze już pozostaną w naszych sercach.

Zakończenie roku przedszkolnego Krasnali!

Rok przedszkolny 2020/2021 dobiegł końca. Przez ten cały rok dzieci przyniosły ogrom radości i miłości. Wszystkim serdecznie dziękujemy, życzymy udanych wakacji! I do zobaczenia we wrześniu! :D