wtorek, 16 maja 2017

"Jarosław Bogucki / rzeźba_hologram " - Przedszkolaki w MAGLU

Dzieci z naszego przedszkola ponownie miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu kuratorskim prowadzonym przez pana Dawida Szafrańskiego. Tym razem w Galerii Sztuki Współczesnej MAGIEL,  przedszkolaki zobaczyły prace pana Jarosława Boguckiego, który zaprezentował swoje realizacje z zakresu rzeźby i hologramu. Zaprezentowane prace wywołały na twarzach dzieci zdumienie. Pan Dawid, jako inicjator tego spotkania opowiedział dzieciom o cechach charakterystycznych przedstawionych prac oraz o ich specyfice powstawania. Przyznać należy, że Pan Dawid zadbał o to aby dzieci miały możliwość zobaczenia najistotniejszych elementów  w prezentowanych dziełach. Celem tego spotkania było wzbogacenie wiadomości dzieci na temat obszaru jakim jest sztuka, wykształtowanie wrażliwości artystycznej  a także wzbogacenie słownika dzieci w danym obszarze.